Williane refuzon një ofertë jashtëse nga Arabia Saudite

Sulmuesi brazilian, Willian është i vendosur të qëndrojë te Arsenali, së paku për momentin.

 

Anësori ishte bashkuar me Topçinjtë një vit më parë nga Chelsea, por nuk ka arritur të tregojë cilësitë e tij.

Arsenali është gati ta largojë futbollistin dhe po pret ofertat e duhura, por lojtari ka refuzuar një shumë të majme.

ESPN ka raportuar se Willian ka marrë një ofertë shumë të mirë financiare nga Al-Ahly, por që e ka refuzuar atë.

Detajet financiare televizioni nuk i ka bërë të ditura, por ka raportuar se ka qenë një ofertë që është më e mirë financiarisht se sa fiton lojtari te Arsenali.

Gjithsesi vet Willian e ka hedhur poshtë mundësinë për të shkuar në elitën e futbollit arab.

32-vjeçari synon që të mbetet tek Arsenali ose ndonjë skuadër tjetër në Ligën Premier.

Related posts

Trajneri i Dritës, Nuhiu: Ndeshja ndaj Feyenoordit eksperiencë e mirë, në aspektin sportiv duhet të besojmë

D V

Përplasja e ashpër e Ibrahimovicit me Leivan – asnjë lojtar i Lazios nuk ‘guxoi’ të ballafaqohej me suedezin

D V

Pele bashkon yjet e sportit për një ankand bamirësie – aty do të ketë gjësende legjendare dhe historike

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com