Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Windows 10 mundëson përdorimin e aplikacioneve Android

Nëse dëshironi të përdorni aplikacionet tuaja të telefonit inteligjent direkt me Windows 10 në PC ose laptop, së shpejti do të jeni në gjendje ta bëni atë me disa telefona celularë.

Përdoruesit Android do të jenë në gjendje në të ardhmen të përdorin aplikacionet e tyre të preferuara të telefonave të mençur direkt në kompjuterin e tyre Windows 10, transmeton Telegrafi.

Microsoft dëshiron të ofrojë funksionin, i cili fillimisht duhet të implementohet nga pajisjet Samsung.

Ky funksion u njoftua në fillim të gushtit.

Telefoni Samsung duhet të ketë versonin Android 9.0 (Pie) në mënyrë që të marrin këtë funksion, dhe që kompjuteri dhe telefoni të jenë në të njëjtin rrjet WiFi.

Postime të ngjashme

Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

S.B.

Apple së shpejti do të përditësojë softuerin – emoji të rinj dhe ndryshime të mëdha të privatësisë

S.B.

Apple bëri një gabim të madh me iMac e ri

S.B.

Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

S.B.

Teknologjia 5G së shpejti në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Z H

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...