Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni TOP LAJM

Wizzair suspendon 50 fluturime nga vendet e ish Jugosllavisë, më së shumti në Shkup

Shkup, 12 tetor – Zhurnal.mk – “Wizzair” është në proces të suspendimit të pesëdhjetë avio linjave nga dhe drejt vendeve të ish Jugosllavisë, informon Zhurnal.

Numri më i madh i fluturimeve të anuluara është në Shkup, me çka vijojnë Tuzlla, Ohri, Podgorica, Beogradi, Nishi, Prishtina, Ljubljana, Spliti dhe Sarajeva.

Disa itinerare që janë në funksion, siç janë Meminghen – Podgoricë, Vienë – Ohër dhe Stokholm – Shkup, do të suspendohen për dy javë në sezonën e dimrit.

Aviotransporti planifikon të kthejë disa nga drejtimet e veta në nëntor dhe dhjetor, edhe pse kjo me siguri do të ndryshojë. Pjesa më e madhe e fluturimeve nuk do të fillojnë nga fillimi i sezonës së verës 2021. Aviotransporti është në vazhdim të disa linjave që ishin të anuluara përkohësisht gjatë verës, duke përfshirë Shkup – Turku dhe Beograd – Larnaka, derisa Shkup – Nirnbegr, Shkup – Kopenhagen dhe Beograd Baden do të ristartohen në fund të muajit.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

Shekerinska dhe Osmani në video mbledhje me kolegët e NATO-s

N E

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...