Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Wonder Woman 1984” arrin përfitime prej 118 milionë dollarësh

Gjatë ditëve festive, “Wonder Woman 1984” ka grumbulluar 5.5 milionë dollarë në tregun amerikan, duke i ngritur përfitimet e përgjithshme në 118 milionë dollarë.

Krahas tregut amerikan, filmi ka përfituar edhe 10.1 milionë dollarë në tregun botëror.

Për herë të parë, ky projekt u shfaq në SHBA kah fundi i dhjetorit, ndërsa kritikët parashikuan se mund të arrinte sukses financiar.

Duke marrë parasysh krizën financiare që ka shkaktuar pandemia në industrinë filmike, shumëkush konsideron se këto përfitime janë të mëdha.

Njëherësh, gjatë fundjavës së Krishtlindjes, sipas Warner Bros, filmi ka përfituar 37 milionë dollarë nga shfaqja në kinematë amerikane dhe kanadeze që është po ashtu rekord për periudhën e pandemisë.

Pos projeksioneve kinematografike, filmi është në dispozicion edhe në platformën HBO Max.

Nga Warner Bros kanë thënë se së shpejti do të fillojnë me vazhdimin e tretë të “Wonder Woman”, me skenar dhe regji të Patty Jenkins, dhe rol kryesor nga Gal Gadot.

Postime të ngjashme

Mixha Bibë kërcënon këngëtarin me armë në mes të emisionit (Video)

T E

Meti tashmë si menaxher, sjell fuqishëm në skenë Adolin

T E

Një tjetër arritje për Dua Lipën, albumi “Future Nostalgia” certifikohet si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar

S.B.

E pyetur nëse ndonjëherë ka vuajtur nga ankthi, Aurela Gaçe: Sigurisht, kam pasur vështirësi shpirtërore, psikologjike e monetare

S.B.

Anxhela Peristeri prezanton një pjesë të klipit të këngës përfaqësuese në “Eurovision 2021”

S.B.

Taylor Swift anulon sërish shfaqjet e mbetura të turneut “Lover Fest” për shkak të pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...