Xavi konfirmon qëndrimin te Barcelona, zbulon arsyen pse ndryshoi mendje

nga Redaksia

Xavi Hernandez ka konfirmuar qëndrimin te Barcelona edhe në sezonin e ardhshëm, gjatë prezantimin në një konferencë shtypi sot (e enjte).

Trajneri spanjoll deklaroi në fillim të këtij viti se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit 2023/24.

Megjithatë, tashmë ka ndryshuar mendim dhe sot (e enjte) ka konfirmuar qëndrimin në Camp Nou, së paku edhe në sezonin e ardhshëm.

Është vet trajneri Xavi, i cili e ka konfirmuar këtë me anë të një konferencë për shyp, së bashku me presidentin Joan Laporta.

“Kam ndryshuar mendje sepse kam ndjerë vërtet besim të plotë nga presidenti, nga bordi dhe lojtarët gjithashtu. Ky projekt nuk ka përfunduar ende”, ka thënë fillimisht Xavi.

“Unë, stafi im, të gjithë së bashku ndjejmë se kemi forcë të bëjmë gjëra të rëndësishme së bashku dhe të vazhdojmë këtë projekt”, përfundoi ai.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More