Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Xbox Series X dhe S në sasi të limituar deri vitin e ardhshëm

“Do të kemi probleme me furnizimin gjatë tre mujorin e tretë të 2020-ës dhe tre mujorit të parë të 2021,” tha CFO i Xbox Tim Stuart.

Xbox Series X dhe S dolën në shitje javën e kaluar dhe nëse nuk e keni porositur një të tillë, do të mbeteni në pritje deri vitin e ardhshëm të paktën derisa furnizimi me Xbox të përmirësohet.

“Do të kemi probleme me furnizimin gjatë tre mujorin e tretë të 2020-ës dhe tre mujorit të parë të 2021,” tha CFO i Xbox Tim Stuart.

Nuk është një deklaratë e papritur sepse shefi i Xbox Phil Spencer u përpoq të ulte pritshmëritë në fund të Tetorit. Madje ai kërkoi falje për numrin e kufizuar të konsolave Xbox në evenimentin virtual Twitch Glitchcon.

Situata mund të fillojë të ndryshojë në fillim të vitit të ardhshëm me furnizimin me Xbox Series X dhe S tha Stuart.

Microsoft nuk është e vetmja kompani që do të ketë probleme me furnizimin me produktet gaming. CEO i Nvidia Jensen Huang tha në Tetor se kompania do të kishte vështirësi me prodhimin e RTX 3080 dhe 3090. Gjithashtu nuk duket se ka shumë konsola PlayStation 5 në qarkullim gjithashtu. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Ja kur do të arrijë pajisja e fundit e realitetit virtual nga Sony dhe si do të duket

Dafina Vidishiqi

Zbulohen madhësitë e Samsung Galaxy S22, sërish i veçantë modeli Ultra

Dafina Vidishiqi

Honor zbulon laptopët MagicBook X 14 dhe X 15

Dafina Vidishiqi

Gmail pësoi ndryshime madhore

Lea Muslija

Gjermania ka një kompjuter kuantik, Merkel e quan atë një “mrekulli”

Lea Muslija

WhatsApp sjell dy ndryshime në reja në aplikacion, ja për çfarë bëhet fjalë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...