Xhaçka pret homologun danez: Vlerësim për mbështetjen e Danimarkës për Konferencën Ndërqeveritare! Kofod: Shqipëria ka bërë punë fantastike me reformat

Ministrja e Jashmte Olta Xhaçka ka zhvilluar një deklaratë për shtyp me homologun danez, Jeppe Kofod.

 

“Shqipëria ka bërë një punë fantastike me reformat”, ka tha Kofod. “Vlerësim për mbështetjen e Danimarkës për Konferencën e Parë Ndërqeveritare. Mbështetja daneze, provë e progresit të prekshëm e bindës të Shqipërisë. Pritshmëritë tona të larta nga mbledhja e rradhës e Këshillit të BE. Mirënjohje qeverisë daneze për kontributin për tërmetin e luftën ndaj pandemisë”, tha Xhaçka.

MPJ i Danimarkës do zhvillojë një vizitë zyrtare dy ditore në Shqipëri.

Related posts

Gjermarkaj: Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha dhe PD

N E

“Pjesë e projektit të Rilindjes Urbane”, Rama jep lajmin e mirë për qytetarët e Lezhës

D V

Braçe apel shqiptarëve: Vaksinohuni, virusi po qarkullon vetëm mes të pavaksinuarve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More