Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë.

“Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit për kryetar të Podujevës dhe me menaxhimin e procesit zgjedhor në Komunën e Podujevës”.

Tahiri thotë se vendimi është marrë në mënyrë unanime dhe me vetëm një votë kundër dhe sipas tij qëllimi është që LDK të rikthehet me fitore në Llap.

“LDK për herë të parë pas luftës e ka marrë me shumë seriozitet procesin e zgjedhjeve lokale duke u përgatitur sa më herët dhe sa më mirë që është e mundur në mënyrë që të kemi një rikthim të madh të partisë ën këto zgjedhje”.

Kryetari i Vushtrrisë thotë se askush nuk mund ta kontestojë kontributin e Agim Veliut ndër vite në LDK.

Tahiri tha se nëse ai do të ishte humbës, nuk do të synonte pozita udhëheqëse.

Postime të ngjashme

Çfarë ndodh nëse vendimi i presidentes për shkarkimin e Dakës dërgohet në Kushtetuese? Flet Enver Hasani

Dafina Vidishiqi

Samiti Biden-BE ka në agjendë dialogun Kosovë-Serbi

Dafina Vidishiqi

​BE: Nuk do të ketë fillim të ri të dialogut

Dafina Vidishiqi

Anton Quni, kandidat i LDK-së për kryetar të Prizrenit

Dafina Vidishiqi

Osmani viziton kampin e KFOR-it “Villaggio Italia”

Dafina Vidishiqi

Gjyqtari Kreshnik Radoniqi emërohet për kryesues të ri të KQZ-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...