Agjencia Zhurnal.mk

Xhaferi caktoi seancë për formimin e Qeverisë teknike

Shkup, 3 janar, zhurnal.mk – Kryeparlamentari Talat Xhaferi për në orën 16:00 e ka caktuar seancën në të cilën duhet të votohet Qeveria teknike, transmeton Zhurnal.

Deputetët kanë afat më së vonti deri në mesnatë ta votojnë Qeverinë e re.

Nga LSDM janë propozuar Oliver Spasovski për kryeministër teknik, Sllavjanka Petrovska për zv/ministër shtesë në MPB, Sanela Shkrijell për zv/Ministër shtesë në MPPS. Nga rradhët e opozitës, VMRO-DPMNE e ka propozuar Naqe Çulev për ministër të brendshëm, Rashela Mizrahi për Ministre e punës dhe politikës sociale, Gordana Dimitriovska në financa, Cvetan Tripunovski në Ministrinë e Bujqësisë dhe Nevenska Stamenkovska për Ministre zv/ministre për shoqëri informatike dhe administratë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...