Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Xhaferi: Nëse shkurtohen shpenzimet rrugore, do të propozoj që ministrat të shkojnë në punë me trotinet

Zhurnal Ads

Shkup, 11 shtator, zhurnal.mk – Nëse Qeveria dorëzon ndryshime ligjore për të shkurtuar edhe më tej shpenzimet e deputetëve, do të propozojë që të gjithë në Qeveri të heqin dorë nga makinat zyrtare dhe çdokund të shkojnë me trotinet, ka thënë në brifingun e sotëm kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi.

Sipas tij, për deputetët duhet të sigurohen kushte për punë dhe duhet pasur parasysh se vijnë nga vende të ndryshme të shtetit.

“Pres që të mos pranoj propozim të tillë nga Qeveria, ndërsa vet nuk pres nga ndokush të heq dot nga ajo e drejtë që është e rregulluar me Kushtetutën. Nëse do të arrij propozim i tillë në Qeveri, unë do të propozojë që të gjithë të heqin dorë nga makinat zyrtare dhe të shkojnë në punë me trotinet. Ose do të bëjmë shtet ose do të luajmë me politika populiste të cilat na sjell pikë ditore politike”, ka thënë Xhaferi

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vazhdojnë edhe sot protestat kundër shtrejtimit të energjisë elektrike

E.E.

Është arrestuar një kroate për shkak të qëndrimit ilegal në shtet

D J

Dimitrov për vizitë pune në Francë

admin

OKB: Fuqitë botërore duhet të bashkohen dhe të ridrejtojnë ekonomitë e tyre në një të ardhme të gjelbër, ose njerëzimi do të “shkatërrohet”

T E

Osmani-Dendias: Greqia dhe Maqedonia e Veriut duhet të jenë shembull për miqësi në Ballkan

Z H

Editorial: Partitë shqiptare të paaftë të realizojnë projekte kapitale, Shqiptarët të zhgënjyer me premtime!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...