Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Xhaferi: Nuk u arrit marrëveshje, afati skadon sonte në ora 24:00

Shkup, 31 mars- Kabineti i kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi ka njoftuar, se nuk ka marrëveshje mes grupeve parlamentare për votimin e ligjeve për Regjistrim dhe të Ligjit për vazhdim të afatit të gjendjes së jashtëzakonshme, i cili afat skadon sonte në ora 24:00.

Në njoftimin e tij, Xhaferi thotë se të gjithë grupet parlamentare ishin për caktimin e seanca, përveç grupit parlamentar të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës.

“Për rrjedhën e mëtejme, do të njoftojmë gjatë ditës së nesërme”, tha Xhaferi.

Më poshtë njoftimin e plotë nga Kabineti i Xhaferi.

No description available.

Postime të ngjashme

Ministria e Arsimit pa detaje për vitin e ri shkollor në shtator

Zekirija Haxhiu

VMRO: Kompromisi për gjuhën, tradhti kombëtare

Zekirija Haxhiu

19 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid

Zekirija Haxhiu

Këshilli i BE-së me mbështetje të madhe për propozimin portugez

Zekirija Haxhiu

Pahor: Do të ishte tragjike për Shkupin nëse vetëm Shqipëria mer dritë jeshile për negociata

Zekirija Haxhiu

Prej nesër në Greqi mund të hyhet edhe me test të shpejtë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...