Maqedoni TOP LAJM

Xhaferi për Ditën e Pavarësisë: Të bashkuar mund të bëhemi anëtare e BE-së

Zhurnal Ads

Shkup, 8 shtator, zhurnal.mk – Kryeparlamentari Talat Xhaferi ka uruar Ditën e Pavarësisë – 8 Shtatorin dhe ka vlerësuar se vetëm të bashkuar vendi mund të vazhdojë kah sfidat dhe sukseset e reja siç janë anëtarësimi i plotfuqishëm në Bashkimit Evropian.

“Të bashkuar, u ballafaquam me shumë sfida dhe arritëm sukses historik, e realizuam idenë e përbërjes së parë parlamentare – anëtarësimin në NATO, kështu të bashkuar vazhdojmë kah sfidat dhe sukseset e reja – anëtarësimi i plotfuqishëm në BE dhe realizimi i vizionit të të gjithë qytetarëve në shtetin tonë – për ne, për gjeneratat e ardhshme. Qoftë me jetë të gjatë, e përparuar, ekonomikisht e fuqishme, evropiane, Republika e Maqedonisë së Veriut! Urime Dita e pavarësisë!”, shkruan në telegram urimin e Xhaferit.

Postime të ngjashme

Vetëm përmes respektimit të policisë mund të arrijmë nivel më të lartë të sigurisë, thotë Spasovski

XH,I

Shkup/Qendër: 15 fëmijë në izolim pasi mësuesja u rezultoi pozitiv me virus

Z H

Lajm i mirë për banorët e Dizhonit dhe Seravës, nga java tjetër fillojnë punimet për kanalizim dhe ujësjellës

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...