Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Xhaferi për shtyrjen e regjistrimit, Kuvendi ka procedura

Shkup, 31 mars – Zhurnal – Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, foli para gazetarëve pas takimit që mbajti  me koordinatorët e grupeve parlamentare në Kuvend.

Në prononcimin e tij, ai nuk dha përgjigje të prerë se kur do të miratohen ndryshimet në ligjin për Regjistrim, me të cilat do të shtyhet I njëjti, për çka u dakorduan krerët e LSDM-së dhe VMRO-së.

“Vetë ata  thanë se mund të ishte një gabim mosprania ime në ato bisedime. Pasojat e kohës nuk janë përgjegjësi e Kuvendit. Kam thënë edhe më herët,  secili vendim, pa marrë parasysh se çfarë është, është një vendim i gabuar përmes asaj rruge të negociatave, rrjedhimisht duhet të ndiqen procedurat e Kuvendit, nuk mund të punojmë sipas marrëveshjeve partiake”, tha Xhaferi.

Ai sqaroi se ligji fillimisht hyn në Kuvend pas çka votohet me procedurë të përshpejtuar pas çlka I dërgohet komisionit, por nuk precizoi kohën për sa do të miratohet.

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...