Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Xhaferi realizoi takim me Ambasadorin rus Bazdnikin

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – “Marrëdhëniet ndërmjet Federatës Ruse dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut karakterizohen me miqësi, bashkëpunim parimor dhe transparencë”.

Kështu u vlerësua në takimin mes ambasadorit të Federatës Ruse, Sergej Bazdnikin dhe kryeparlamentarit, Talat Xhaferi.

“Biseduam për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit parlamentar, avancimit të bashkëpunimit ekonomik dhe këmbimit tregtar, për bashkëpunimin në fusha të shumta të interesit të ndërsjellë për qytetarët e të dy vendeve, a këmbyem edhe informata për gjendjen me pandeminë e KOVID – 19 dhe menaxhimin e sfidave prej saj”, thuhet në kumtesën e kabinetit të Xhaferit.

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...