Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Xhaferi: Ta kapërcejmë pandeminë dhe të lëvizim drejt BE-së në vitin 2021

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi dërgoi një video urim për qytetarët e vendit për Vitin e Ri 2021, duke ua dëshiruar të gjitha të mirat në planin individual dhe familjar.

Xhaferi dëshiroi në vitin e ri tejkalim të situatës pandemike dhe të realizim të qëllimit strategjik – anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Postime të ngjashme

Kuvendi i votoi besim Qeverisë

T E

Detektohet lloji britanik i Kovid-19 tek një pacient i kthyer nga Zanzibari

T E

Gir: Për BE të rëndësishme janë reformat, vendimet sillen unanimisht

T E

5 të vdekur dhe 807 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H

ASH dhe Alternativa nuk do ta mbështesin ligjin për shfuqizimin e Ligjit për regjistrim të VMRO-DPMNE-së

Z H

Karantinë 14 ditë për personat që vijnë nga Afrika

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...