Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Xhaferi: Vendimi për shtyrjen e regjistrimit duhet të bëhet në Kuvend

Shkup, 29 mars – Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi, vlerëson se vendimi për shtyrjen e regjistrimit duhet të bëhet në Kuvend dhe jo në media.

Xhaferi në Click Plus në TV21, mes tjerash tha se institucionet janë të obligueshme t’i dinë përcaktimet ligjore.

Ndiq videon:

Vendimi për shtyrjen e regjistrimit duhet të bëhet në Kuvend, jo në media, tha #Talat Xhaferi në #ClickPlus

Posted by TV21 on Monday, March 29, 2021

Njëra ndër temat dhe kryesorja është se kush e shtyri procesin e regjistrimit të popullsisë. Në mes tjerash Xhaferi komentoi edhe takimin mes Zaevit dhe Mickoskit. Ai tha se nuk është kompetencë e liderëve të caktohet data për zgjedhjet.

#Talat Xhaferi në #ClickPlus: Nuk është kompetencë e liderëve të caktohet data për zgjedhjet

Posted by TV21 on Monday, March 29, 2021

Postime të ngjashme

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...