Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Skuadra e Arsenaliit u ndal në barazim 1-1 në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Slavia Pragës në Ligën e Evropës. Golat e të dy skuadrave u shënuan në fundin e ndeshjes, ku fillimisht Nikolas Pepe shënoi në minutën e 86-të, për të barazuar më pas në fundin e ndeshjes Tomas Hole.

Tani shpresat e Arsenalit për një kualifikim tutje janë vënë në dyshim dhe ksihet shumë frustrime pas ndeshjes. Për arsye të mungesës së tifozëve në stadium, është më e lehtë të dëgjosh lojtarët se çfarë po thonë gjatë ndeshjes.

Granit Xhaka u dëgjua duke thënë në fundin e ndeshjes: “Thjesht largoje atë mu* topi nga fusha jonë”.

Mikel Arteta dukej se ai ishte dakord me Xhaka, duke pretenduar se lojtarët e tij e mbajtën topin në zonat që nuk u duheshin.

Postime të ngjashme

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

Hojbjerg më i dalluari: Rusia 1-4 Danimarka, notat e lojtarëve

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Finlanda 0-2 Belgjika, De Bruyne me vlerësim maksimal

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Zvicra kalon në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Bardhi: Maqedonia po ndryshon mentalitetin e saj

Dafina Vidishiqi

Finlanda mposhtet nga Belgjika, shpreson në kualifikim nga pozita e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...