Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Xhaka ia dorëzon detyrën drejtorit të ri të Doganës

Në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganës së Kosovës, është mbajtur sot ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës nga ish-ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm, Ibrahim Xhaka, tek ushtruesi i detyrës së drejtorit të tanishëm, Bajram Rexha.

Ndryshimi i pozitave në Doganën e Kosovës ka ardhur pas vendimit të datës 16 tetor 2020 të Qeverisë së Kosovës.

Ekzekutivi para tri ditësh shkarkoi Xhakën nga pozita e drejtorit të përgjithshëm dhe emëroi Rexhën.

Përveç Xhakës, në po të njëjtën ditë është marrë vendimi për shkarkimin e të parit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj dhe kreun e Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

T E

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...