Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Xhevdet Shabani hyn në histori të Dritës, bëhet golashënuesi më i mirë i klubit gjilanas

Xhevdet Shabani ishte heroi i Dritës në fitoren e djeshme ndaj Llapit (2:4) duke shënuar dy gola në Podujevë.

Me dygolëshin e djeshëm, Shabani ka arritur të hyjë në histori të klubit gjilanas.

Shabani ka shkuar në kuotën e 63 golave dhe 41 asistimeve, të cilën e ka bërë në 237 ndeshje.

Në lidhje me arritjet e Shabanit ka shkruar edhe klubi i Dritës në rrjetin social “Facebook”.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...