Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Xhirimet për filmin e Princeshës Diana po vazhdojnë në Gjermani, aktorja Kristen Stewart portretizon monarken e ndjerë

Kristen Stewart u fotografua të enjten në setin e xhirimeve të filmit të ri “Spencer” në Dulmen, Gjermani.

Aktorja 30 vjeçe, hodhi poshtë pamjen e saj tipike nervoze për të favorizuar Princeshën e ndjerë, Diana, e veshur me një xhaketë me kuba, të ngjashme me pallton që ajo veshi gjatë një vizite në Portsmouth në janar të vitit 1989.

Filmi “Spencer” do të trajtojë ndarjen e martesës së saj të profilit të lartë, me Princin Charles dhe kryesisht është duke u filmuar në Schloss Marquardt në Potsdam – një kështjellë e cila po dyfishohet si Sandringham Estate, shkruan DailyMail.

Historia thuhet të ndodhë gjatë tre ditëve gjatë një prej Krishtlindjeve të fundit të Dianës në Shtëpinë e Windsor në pasurinë e tyre Sandringham në Norfolk, Angli në vitin 1991.

Duke u shfaqur me një paraqitje elegante, aktorja u shfaq me një xhaketë sportive të cilën e veshi sipër një bluze ngjyrë krem.

Aktorja e “Charlie’s Angels” duket se ka përzier stilin me rehati duke rrumbullakosur veshjen e saj me tuta monokromë nga ‘Adidas’.

Me një model flokësh voluminoze të prera shkurt dhe pa makijazh, Kristen siguroi që ajo të përvetësonte pamjen e Princeshës së Popullit.

Skenari është shkruar nga skenaristi anglez Steven Knight, i cili gjithashtu ka shkruar Peaky Blinders, dhe tregon ngjarjen kur Diana kuptoi se ‘i duhej të largohej nga një rrugë që e vinte atë në linjë për të qenë një ditë mbretëreshë’.

Skenat janë duke u xhiruar në dhomën pritëse dhe në katin e sipërm të kështjellës së madhe gjermane.

Muajin e kaluar, një mosmarrëveshje saktësie mori dhenë pasi ekspertët mbretërorë e quajtën projektin filmik të pasaktë sepse u vendos në një fundjavë në Sandringham e cila nuk ndodhi kurrë.

Sipas biografëve mbretërorë Robert Jobson dhe Ingrid Seward, Diana kishte ndaluar së vizituari mbretërinë para periudhës në të cilën po flitet në xhirimet e filmit të zhanrit dramë.

Duke folur në The Royal Beat të True Royalty TV, Robert tha: “Unë as që mendoj se ajo ishte atje atë fundjavë. Ajo nuk ishte as në Sandringham, në këtë fundjavë të supozuar”.

“Filmi do të sugjerojë se këtu është marrë vendimi për divorc, por ajo kurrë nuk e ka marrë atë vendim. Unë nuk mendoja se ajo ishte në Sandringham pas vitit 1990 dhe kjo u vendos në vitin 1991”.

Postime të ngjashme

Bearti ‘diss’ Teas: Unë nuk kam nevojë për ‘photoshop’, ndihem rehat me veten

Dafina Vidishiqi

Luana Vjollca me stil të ri flokësh për kopertinën e revistës prestigjioze “Style Cruze”

Dafina Vidishiqi

Morena sjell pamje të trupit e shtrirë afër pishinës

Dafina Vidishiqi

Zaimina Vasjari ndan imazhe provokuese në bikini

Dafina Vidishiqi

“Only You” nga Dhurata Dora dhe Maitre Gims grumbullon 20 milionë klikime në Youtube

Dafina Vidishiqi

Nicole Scherzinger duket e pabesueshme me bikini ngjyrë krem në shkretëtirën Meksikane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...