Xhudisti shqiptar i pafat: Lëndohet në xhiron e parë, u dashtë intervenimi mjekësor

Përfaqësues i Shqipërisë në xhudo në Lojërat Olimpike, Indrit Çullhaj, u eliminua me Ippon në xhiron e parë.

 

Xhudisti shqiptar pësoi një lëndim si pasojë e së cilit duhej të ndërhynte ekipi mjekësor në tatami për ta ndihmuar atë.

Çullhaj në momentin e rrëzimit, kah fundi i kohës së rregullt të luftës, si duket pësoi edhe goditje në trup, nga e cila nuk u këndell për një kohë.

Lëndimi i marrë e penalizmi atë që të përballej në mënyrë të rregullt me kundërshtarin, duke e dorëzuar në njëfarë mënyre meçin.

Nga kontaktet me përfaqësues të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, fjala është për një lëndim të brinjëve.

Por, lëndimi i Çullhaj nuk është serioz dhe shpresojmë në rikuperimin e shpejtë të tij. 

Related posts

Arsenali favorit për të nënshkruar me Renato Sanches për shkak të dy lojtarëve

D V

Arbër Zeneli i pafat, këput përsëri ligamentet dhe pritet të mungojë shumë gjatë

D V

Laporta iu drejtohet tifozëve të Barcelonës pas humbjes së turpshme ndaj Bayern Munich

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More