Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Xiaomi Mi 11 – telefoni i parë me procesorin e fuqishëm Snapdragon 888 dhe kamera të jashtëzakonshme

Xiaomi Mi 11 po vjen dhe do të jetë telefoni i parë me Snapdragon 888. Modeli i ri i telefonit pritet të zbulohet më 28 dhjetor në një ngjarje mediale në Kinë.

Telefoni i ri Xiaomi do të jetë i pari që do të përdorë procesorin super të fuqishëm Snapdragon 888.

Gjithashtu, duket sikur do të prezantohet një version edhe më i fuqishëm i Mi 11 Pro me një kamerë me 108 megapiksel, ndërsa modeli bazë thuhet se do të ketë një kamerë me 50 megapiksel.

Asgjë nuk dihet më shumë rreth këtyre modeleve, por kamerat në telefon me siguri do të jenë të nivelit të lartë dhe thashethemet thonë se ekrani do të jetë 120Hz, me mbushje të shpejtë dhe një bateri të madhe.

Telefoni tjetër rival me këtë procesor ndoshta do të jetë Galaxy S21 kur Samsung ta zbulojë atë në janar.

Postime të ngjashme

Pandemia rriti fitimet e kompanisë Dell

S.B.

Një nëndetëse 15 milionë dollarëshe për të vizituar “skutat” më të errëta të oqeaneve

S.B.

Facebook nënshkruan marrëveshje me tri firma të tjera mediale në Australi

S.B.

Facebook-u premton 1 miliard dollarë investime për gazetarinë

S.B.

Është sikur të jesh atje: Sony po punon në një pajisje të re

S.B.

Të burgosurit në Arizona duhet të qëndrojnë në burg më gjatë për shkak të defekteve në softuer

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...