Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Xiaomi Mi 11 Ultra lansohet globalisht, vjen me tri super kamera!

Xiaomi Mi 11 Ultra tani është lansuar globalisht dhe ky model thuhet se i kushtohet fotografëve.

Me një konfigurim të kamerës së trefishtë pro-grade që përbëhet nga vetëm kamerat “kryesore” – kamerën me 50MP Samsung GN2, tjetrën me 48MP Sony IMX586 me kënd ultra të gjerë dhe 48MP Sony IMX586 telefoto, një kamerë për selfie nën ekran me 20MP dhe një të pasme me AMOLED në ekran 1,1 inç e cila gjithmonë rri ndezur për njoftime, pamje paraprake të selfies, etj.

Tre kamerat e telefonit mbështesin cilësinë e videove 8K me 24fps dhe kamera kryesore mbështetë Staggered-HDR duke siguruar cilësi të shkëlqyeshme të fotos dhe përfaqësim të saktë, dinamik të dritës dhe hijes.

Postime të ngjashme

“FaceTime” do të jetë i disponueshëm për Android

Lea Muslija

NASA: Toka po thith shumë nxehtësi nga dielli

Lea Muslija

Smartphone i Leitz gati

Lea Muslija

Facebook Messenger me opsione të reja

Lea Muslija

Smartphone i Leitz gati për tregun e Japonisë

Dafina Vidishiqi

Bosi i iPhone thotë se Android është i mbushur me viruse të rrezikshëm

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...