Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Xiaomi prezanton gjeneratën e tretë të kamerës nënekran

Prodhuesi gjigant kinez i teknologjisë, Xiaomi, ka prezantuar sot gjeneratën e tretë të kamerës nënekran.

Ky prodhues, për këtë lloj teknologjie të kamerës kishte paralajmëruar në qershor të vitit të kaluar, shkruan “Neowin” të premten, transmeton KOHA.

Që atëherë, Xiaomi ka punuar në avancimin e kësaj teknologjie dhe tash thotë se është i gatshëm për prodhim masiv të telefonave të mençur me kamerën nënekran, duke nisur nga viti 2021.

Gjithashtu, smartfoni i parë i Xiaomit që do të përdorë gjeneratën e tretë të kamerës nënekran pritet të debutojë vitin e ardhshëm.

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...