Teknologji

Xiaomi sjell televizorin 8K me 82 inç dhe 5G

Zhurnal Ads

Grupi kinez i teknologjisë ka zgjeruar gamën e aparateve televizive dhe ka prezantuar dy modele televizive.

Përveç rezolucionit 8K (7,680 x 4,320 pixel), modeli premium Mi TV Lux Pro është gjithashtu i aftë për 5G, ka një portë Gigabit LAN dhe një portë HDMI 2.1, transmeton Telegrafi.

Diagonalja e televizorit është 82 inç.

Xiaomi mbështetet në teknologjinë mini LED dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz për pajisjen e serisë Mi Master. Pajisja mundësohet nga një çip Novatek me 4 GB RAM. 256 GB hapësirë ​​ruajtëse janë në dispozicion si hapësirë ​​e brendshme.

Televizori i dytë që Xiaomi ka prezantuar vjen pa lidhje 5G. Ky model gjithashtu ka një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz dhe përdor teknologjinë mini-LED.

Modeli më i lirë i quajtur Mi TV Lux 4K ka një rezolucion prej 4K (3840 x 2160 piksel) dhe gjithashtu ka një diagonale prej 82 inç. Procesori MediaTek MT9650, 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse funksionojnë në televizor. Ky televizor gjithashtu ka një portë HDMI 2.1, dhe përdor teknologjinë OLED për ekranin.

Nuk ka gjasa që të dy televizionet së shpejti të jenë në dispozicion jashtë Kinës.

Në Kinë, Mi TV Lux Pro i aftë për 5G ofrohet me një çmim prej 6,280 euro. Mi TV Lux 4K kushton 1,256 euro.

Postime të ngjashme

Samsung nënshkruan një marrëveshje prej 6.6 miliardë dollarësh me kompaninë amerikane për ndërtimin e rrjetit 5G

admin

Procesori i ri i IMB-së, deri në 20 herë më i shpejtë se paraardhësi

admin

Krijohet video-loja që “ndihmon” në studimin e COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...