Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kuriozitete

Xinjiang me pasuri burimesh natyrore, një nga destinacionet më të njohura në Kinë

  1. Jetë e ëmbël

Rajoni i #Xinjiang ka shumë pasuri burimesh natyrore. #Turpan, një nga destinacionet më të njohura në rajonin e Xinjiang-ut, është i famshëm për kultivimin e rrushit. #Kinë

Ndërtesa më e lartë në Pekin #Kinë

Qyteza e lashtë Xiasi në #Guizhou #Kinë

4. Ura e Ylberit po kthehet në sajtin më të vizituar turistik në #Fujian të Kinës. Kjo urë ka thyer rekordin Guinness për “Skulpturën më të madhe në botë të dorës së Budës”
Kjo urë është 99m e gjatë dhe ndodhet në Guxi Xinghe në kontenë Youxi.

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...