Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Yahya Kemal dërgon studentë për studime jashtë vendit

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Edhe përskaj krizës së pandemisë me korona virusin, Kolegji Yahya Kemal ka arritur që studentët t’i dërgojë për studime jashtë vendit, informon Zhurnal.

Yahya Kemal ka arritur që studentë të ndryshëm të dërgojë për studime në univerzitete të ndryshme të botës, ndërsa më së shumti në SHBA.

Disa prej univerziteteve që janë pranuar studentët janë Univerziteti Tufts në Boston të SHBA-ve, New York University në Abu Dhabi, Erasmus University Rotterdam në Holandë, Universiteti i St.Gallen në Zvicër, UCL në Londër, Universiteti i Amsterdamit në Holandë, Universiteti i Rochesterit në New York e të tjera.

Kjo do të jetë dhe një përvojë e madhe për studentët nga Maqedonia, të cilët do të përfitojnë nga procesi mësimor që mbahet në shtetet e huaja./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ministri Boçvarski në takim me ambasadoren amerikane Bërnz

T E

Mariçiq – Saiti: Pushteti gjyqësor duhet të punojë në përmirësimin e besimit të opinionit

Z H

Editorial: A po mendon Zaev të shkojë në zgjedhje të parakohshme!

B M

Qeveria sot diskuton për masat e reja të propozuara nga KSI

E.E.

Interpelanca ndaj Dimitrov, Sela: Si parti opozitare do e mbështesim

T E

Editorial: Bizneset të kënaqura me ndihmat, por frikësohen nga problemet burokratike

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...