Agjencia Zhurnal.mk

Ylli i Evertonit Moise Kean paguan 30 mijë euro për dy qenë sigurimi pas thyerje së shtëpisë të Riyad Mahrez

Moise Kean thuhet se ka paguar 30 mijë euro për dy qenë sigurimi për t’i ruajtur shtëpinë e tij.

Sulmuesi i Evertonit është bërë lojtari i fundit nga Liga Premier që ka marrë për detyrë të ruajë shtëpinë e tij, pas sulmit nga hajdutë ndaj disa lojtarëve.

Kompania që merret me stërvitjen e qenëve “Chaperone K9”, që ka dërguar qenë edhe ën shtëpinë e Marcus Rashford, Paul Pogba dhe Raheem Sterlingut, ka bërë të ditur se tani edhe italiani po siguron shtëpinë e tij.

Kjo gjë vije pasi Riyad Mahrez kishte qenë viktimë e një plaçkitje ku i kushtojë 500 mijë funte gjëra në vlerë.

Muajin e kaluar, një sulm të njëjtë e kishte pasur edhe Dele Alli i Tottenham Hotspurit që edhe pse prezent në shtëpi, i ishin marrë me dhunë gjëra në vlerë prej 350 mijë funte.

Tani, Moise Kean ka paguar 30 mijë euro për dy qenë të sigurimit në mënyrë që të ruaj shtëpinë e tij nga hajdutët.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!