Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ylli i Real Madridit pranon zbritjen e pagës për të rinovuar kontratën

Mesfushori Luka Modric ka pranuar zbritjen e pagës për të qëndruar të Rea Madridi.

Real Madridi ka dominuar në javët e fundit me kroatin që ka bërë paraqitje të shkëlqyera dhe rëndësia e tij u vërejt në përballjen ndaj Granadas, transmeton lajmi.net.

Modric është një ndër tre lojtarët e ekipit të parë që iu skadon kontrata këtë edicion së bashku me Sergio Ramos dhe Lucas Vazquez, për të cilët thuhet se kanë refuzuar rinovimin.

Modric do të rinovojë për një tjetër edicion, derisa deri me tani ka zhvilluar 356 ndeshje duke shënuar 26 gola.

Ai gjithashtu arriti ta fitoi Topin e Artë në vitin 2018

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...