Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ylli suedez: Askush s’mund ta ndalë Ronaldon, ai vendos vetë gjithçka

Sulmuesi i Suedisë, Dejan Kulusevski, thotë se Cristiano Ronaldo është futbollist i pandalshëm dhe kur ai është në ditën e tij, vendos gjithçka vetë, para takimit kundër Portugalisë në Ligën e Kombeve të mërkurën.

Ronaldo i shënoi dy gola në ndeshjen e parë kundër Suedisë në Ligën e Kombeve në shtator dhe Kulusevski, bashkëlojtar i Cristianos te Juventusi, beson se portugezi është thjesht i pandalshëm.

“Në ndeshjen e parë ishte e pamundur ta ndalnim, askush nuk mund ta bëjë. Nëse ai është në ditën e tij, ai vendos gjithçka vetë”, tha Kulusevski.

“Të mërkurën e kemi një mundësi tjetër. Do të jetë argëtuese një përballje tjetër me të, sepse kështu e njohim më mirë njëri-tjetrin”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...