Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Yllka Kuqi reagon pas vdekjes së kuzhinierit Babalija: A ju vjen turp?

Ditën e djeshme (e enjte), është ndarë nga jeta kuzhinieri i njohur nga Gjakova, Përparim Babalija.

Ai ndërroi jetë për shkak të komplikimeve nga virusi COVID-19, teksa për rastësi vetëm pak ditë më parë, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, i ndjeri kishte bërë thirrje për vaksinim.

Lidhur me vdekjen dhe dëshirën e tij të mbetur peng për të marrë vaksinën anti-COVID, në rrjetet sociale ka pasur reagime të shumta, përfshirë edhe reagimet nga fytyrat publike.

Kuzhinieri i ndjerë, Përparim Bajalia (Foto: Arkiv)

Edhe këngëtarja e njohur nga Gjakova, Yllka Kuqi, bëri një reagim publik në llogarinë e saj zyrtare në Facebook, lidhur me këtë çështje.

Ajo publikoi postimin e të ndjerit pak para se të vdiste me kërkesën për të marrë vaksinën, teksa në mbishkrimin e saj theksoi se duhet t’iu vijë turp qeveritarëve për mos-ndërmarrjen e diçkaje me kohë.

“Sot paska ndërruar jetë, i lehtë i qoftë dheu! Statusi i tij para 20 ditëve…a thua a ju vjen turp sot kur e shihni veten para pasqyrës, ju të cilëve i ndjeri iu ka drejtuar”, shkroi këngëtarja e njohur.

Kujtojmë që Kosova është ndër shtetet e Ballkanit me hapin më të ngadaltë të vaksinimit të popullatës.

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...