Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

YouTube i bën konkurrencë TikTok-ut me YouTube Shorts

Me TikTok-un që ende nuk dihet se çfarë do të ndodh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kjo është koha e përkryer për të filluar një konkurrencë me TikTok. 

Të hënën, YouTube njoftuar zyrtarisht tipari i tij i ri YouTube Shorts, i cili duket dhe tingëllon shumë si aplikacioni viral i videos TikTok, shkruan Mashable.

Sipas YouTube, Shorts është një “mënyrë e re për të shprehur veten në 15 sekonda ose më pak”, transmeton Telegrafi. Përdoruesit mund ta përdorin atë për të krijuar dhe shikuar video në formë të shkurtër menjëherë në platformën YouTube.

YouTube Shorts do të sigurojë një numër mjetesh për të lejuar krijuesit të bëjnë video në telefonat e tyre celular.

Ju mund të vini re një seksion të ri në faqen tuaj në YouTube të quajtur Shorts.

Ashtu si me TikTok, ju do të jeni në gjendje të rrëshqitni lehtë lart ose poshtë për të kaluar në videon tjetër.

Fjala e YouTube Shorts së pari u zbulua në prill. Në njoftimin zyrtar të YouTube, kompania tha se së pari do të hapë YouTube Shorts në Indi. Kjo ka kuptim të përsosur kur mendoni se TikTok ishte ndaluar në atë vend në fund të qershorit.

Postime të ngjashme

Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

S.B.

Apple së shpejti do të përditësojë softuerin – emoji të rinj dhe ndryshime të mëdha të privatësisë

S.B.

Apple bëri një gabim të madh me iMac e ri

S.B.

Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

S.B.

Teknologjia 5G së shpejti në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Z H

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...