Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

YouTube mund të dënohet 2.7 miliardë euro për shkelje të privatësisë së fëmijëve

Zhurnal Ads

YouTube po përballet me një betejë të rëndësishme ligjore pasi po pretendohet se shkeli privatësinë e fëmijëve, duke shitur të dhënat e miliona fëmijëve.

Fatura e cila iu është shënuar platformës gjigante të videove është 2.5 miliardë funta (2.7 miliardë euro), pas shitjes të së dhënave të fëmijëve në Britani të Madhe kompanive të reklamimit, sipas The Mail.

Kuptohet që Google do ta kundërshtojë me forcë pretendimin. Një nga argumentet e tij është se platforma kryesore e YouTube nuk është menduar për ata nën 13 vjeç.

Google pritet gjithashtu të tregojë për një seri ndryshimesh që prezantoi vitin e kaluar për të përmirësuar njoftimin për prindërit, për të kufizuar mbledhjen e të dhënave dhe për të kufizuar reklamat e personalizuara.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sony tërheq Cyberpunk 2077 nga PlayStation Store

S.B.

Reziston tregu i celularëve me butona, 74 milionë u shitën vetëm në fund të 2020

S.B.

Telefoni juaj mund të tregojë nëse jeni i dehur duke analizuar ecjen tuaj

admin

Edward Snowden-it i është dhënë qëndrim i përhershëm në Rusi

admin

Samsung prezanton Galaxy S21 me një dizajn të ri

S.B.

Lista e besimit te markat e telefonit: Vendi i parë i papritur

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...