Yuri Kim në SPAK për të takuar hetuesit e rinj të BKH-së: SHBA ju mbështet fuqimisht

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar përmes një statusi në twitter, pas vizitës së kryer sot në SPAK ku sikundër shkruar është takuar me hetuesit e rinj të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

 

Znj. Kim shkruan në postimin e saj hetusit e rinj të BKH janë duke përfunduar trajnimin ndërsa shton se puna e tyre është e rëndësishme dhe e vështirë, por ata do të kenë sukses.

“U takova sot me Hetuesit e parë të BKH, të cilët janë duke përfunduar trajnimin. Puna e tyre është e rëndësishme dhe e vështirë, por ata do të kenë sukses.

Populli shqiptar po mbështetet tek ata; familjet e tyre krenohen me to; Shtetet e Bashkuara do t’i mbështesin fuqimisht ata në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.”- shkruan ambasadorja amerikane.

Related posts

Berisha: Lulzim Basha bën mirë të shkojë andej nga erdhi

D V

Raporti i CIA-s: Shqipëria rrezikohet nga rreth 65 organizata terroriste, përfshirë ISIS

Redaksia

E ka pjesëmarrjen e fundit në parlament, deputeti fotografohet me qeset me ëmbëlsira në duar, gati për të qerasur kolegët (Arsyeja)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com