Yuri Kim takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese: Jepni vendime me integritet dhe pavarësi

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri ka zhvilluar një takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese këtë të enjte. Ajo shkruan se Gjykata duhet të vazhdojë të japë gjykime me integritet dhe pavarësi në përputhje me betimin e tyre në detyrë. Kim shtoi se po punohet me institucionet përkatëse në mënyrë që Kushtetuesja të plotësojë kuorumin e nevojshëm.

 

“Teksa Gjykata Kushtetuese kthehet në seancë, unë shkova për të nderuar gjykatësit. Kritike për Kushtetuesen që të vazhdojë të japë gjykime me integritet dhe pavarësi, në përputhje me betimin e tyre në detyrë. Ne jemi duke punuar me institucionet përkatëse kështu që Gjykata Kushtetuese do të ketë anëtarësim të plotë.”, shkruan Kim.

Related posts

Manastirliu: Shtatori muaj i hapur i vaksinimit masiv

N E

Këshilltari i Bashës: Sali Berisha po përdor PD-në për t’u mbrojtur nga SHBA, duhej të largohej nga politika që më 2013

D V

Turqia kërkesë Shqipërisë për ekstradimin e terroristëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More