Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Yuri Kim takon Gent Ibrahimin: SHBA po shikon, duhet drejtësi

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, yuri kim, në një takim që ka zhvilluar me kreun e KLP, Gent Ibrahimin, ka kërkuar që drejtësia e re tu japë pavarësinë e prokurorëve duke u rezistuar presioneve të ndryshme.

Në një mesazh në rrjetet sociale, Kim shton se progresi nuk është i mjaftueshëm sa të kënaqë njerëzit, ndërsa thekson se institucionet e reja gjyqësore duhet të thyejnë modelet e vjetra.

“KLP duhet të demonstrojë pavarësinë dhe integritetin e vet, t’i rezistojë presionit dhe të japë drejtësi. SHBA, si dhe shqiptarët po shikojnë. Koha për të treguar guxim”, thekson ndër të tjera ambasadorja amerikane.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Bamir Topi: Lulzim Basha nuk do të kishte jetë në PD nëse nuk do të kishte lidhjen me Sali Berishën

N E

Presidenti Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

N E

PD më 16 Maj do të mbledhë kryesinë dhe këshillin kombëtar

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...