Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zabërçanec: Në vitin 2021 presim përfundimisht ndarje të gjyqtarëve të ndershëm dhe të pandershëm

Shkup, 25 dhjetor, zhurnal.mk – Koordinatori nacional për strategji të komunikimit, Marjan Zabërçanec në konferencën e organizuar nga Civil e quajtur “Perspektivat 2021” ka theksuar se në vitin e ardhshëm pret që seriozisht të trajtohet tema për pastrimin e gjyqësisë, trasnmeton Zhurnal.

Ai tha se në fund të këti viti do të prezantohet koncepti për të cilin beson se organet gjyqësore do ta miratojnë dhe përfundimisht të ndahen gjyqëtarët e ndershëm dhe të pandershëm.

Zabërçances mes tjerash potencoi se vitin e ardhshëm edhe regjistrimi është një nga operacionet e mëdha të planifikuara.

“Projekt tjetër me rëndësi, temë me rëndësi që është në interes të lartë e popullatës, do të thoja interes disadekada e popullatës, është regjistrimi. Planifikojmë në prill të zbatohet regjistrimi. Kjo është statistika më e rëndësishme, ndoshta edhe më tepër se statistikë për vendin. Nuk kemi zbatuar regjistrim më shumë se një dekadë. Të dhënat nga ai regjistrim, janë të rëndësishme për projektet për zhvillimin e shtetit, para se gjithash ekonomik e social, kuptohet, shumë më pak politik”, shtoi Zabërçanec.

Postime të ngjashme

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

Fillon qarkullimi i pagesave në Postën e RMV-së

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...