Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Borisov nuk me uroi për çmimin, ditët në vijim do ta telefonoj, negociatat vazhdojnë

Shkup, 17 nentor – Kryeministri Zaev në Click Plus në TV21, bëri të ditur se është diskutuar për shumë tema. Ai tha se diskutimi më i rëndësishëm ka qenë për veton bullgare mbi kornizën negociuese për fillimin e bisedimeve me BE-në. Zaev tha se është zhgënjyer dhe se sot nuk është dëgjuar me Bojko Borisov.

Ai gjithashtu bëri të ditur se Borisov nuk e ka uruar për çmimin që e mori një ditë më parë për të drejtat e njeriut.

“Borisov nuk më uroi për çmimin dhe sot nuk jemi dëgjuar me njëri tjetrin. Mund të konfirmoj edhe një herë se bisedimet po vazhdojnë. Do ta telefonoj këto ditë. Ne vazhdojmë me ekipet për të gjetur zgjidhje”, tha Zaev në Click Plus.

Postime të ngjashme

Një i burgosur nga Nagoriçani i Vjetër është gjetur i vdekur në burgun “Kshanje”

R Zh

Mbi 10 mijë maqedonas marrin dozën e dytë të vaksinës ndaj COVID-19 në Serbi

R Zh

VMRO-DPMNE: Pasaportat iu dhanë mafiozëve botërorë

R Zh

Filipçe: Është evidentuar edhe një pacient me llojin indian të coronavirusit

R Zh

Takim i presidentit Pendarovski me Patriarkun ekumenik Bartolomeu

R Zh

Një nga kompanitë më të mëdha botërore për patundshmëri Re/Maks fillon me punë në tregun e Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...