Maqedoni

Zaev dënon sulmin terrorist në Vienë

Zhurnal Ads

Shkup, 3 nëntor – Zhurnal.mk – Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka dënuar sulmin terrorist në Vienë dhe ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave, informon Zhurnal.

“Lajme shokante vijnë nga Viena, në kohë kur duhet të qëndrojmë të bashkuar dhe të ndërtojmë solidaritet. Unë fuqishëm dënoj sulmet terroristike dhe çdo vepër dhune. Mendimet e mia janë me familjet dhe miqtë e viktimave, popullin në Vienë dhe mikun tim Sebastian Kurc”, shkroi Zaev në Twitter.

Ndryshe mbrëmë në Vienë të Austrisë ndodhi një sulm terrorist ku deri tani zyrtarisht të vdekur janë regjistruar 3 persona./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pagesa e pensioneve për muajin Nëntor fillon të ejnten

T E

Reforma zgjedhore, Selmani: Listat e hapura shpresëdhënëse

T E

Mariçiq – Varheji: Qeveria të vazhdojë me reformat në gjyqësor

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...