Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev dhe Brnabiq dakordohen të heqin PCR testin për hyrje në Serbi

Shkup, 12 janar – Zhurnal.mk – Kryeministri i vendit Zoran Zaev përmes një bisede telefonike me homologen serbe Ana Brnabiq, janë dakorduar që Serbia të heqë tërësisht PCR testin për hyrje në Serbi për shtetasit e Maqedonisë së Veriut, informon Zhurnal.

Gjatë bisedës, ata kanë dërguar urata për një 2021 të suksesshme, u shprehën dëshira dhe interes për thellim të bashkëpunimit mes dy popujve dhe qeverive të dy vendeve për vitin e ri.

Kryeministrja Ana Brnabiq e informoi kryeministrin Zaev se nga e enjejta 14 janar, Serbia do ta heqë PCR testin për hyrje në Serbi për qytetarët e Maqedonisë, me çka përsëri do të sigurohet reciprocitet dhe komunikim dypalësh mes qytetarëve të dy vendeve.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Seancë e re për “Organizatorët e 27 prillit”

Z H

Gati pas një muaji u caktuan vazhdimet e katër seancave kuvendore

Z H

Mot me diell me vranësira të vogla, temperatura deri në 16 gradë Celsius

Z H

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...