Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev dhe Vuçiq nesër bëjnë pranin-dorëzimin e vaksinave

Shkup, 10 shkurt – Gjatë ditës së nesërme (e enjte), në orën 14:00, në vendkalimin kufitar Tabanoc, Kryeministri Zoran Zaev do ta mirëpresë delegacionin e udhëhequr nga Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me të cilin do të arrijë dërgesa e parë e vaksinave.

Ndryshe që më 18 janar të këtij viti kryeministri Zoran Zaev sot njoftoj se qeveria serbe ka ndarë për Maqedoninë e Veriut 8 mije vaksina kundër Covid-19, vaksina të kompanisë Pfizer. Zaev asokohe njoftoi se vaksinat do të paguhen me të njëjtin çmim që janë blerë nga furnizuesi Pfizer.

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

Në Tabanoc dhe Bllacë pritet deri 30 minuta për hyrje dhe dalje në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...