Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev do të takoj të hënën dyshen Sela-Gashi për ligjin për shtetësi

Shkup, 7 prill – Zhurnal – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të takoj të hënën dyshen politike shqiptare, më saktë krerët e koalicionit ASH-AAA, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, në përpjekje për të gjetur zgjidhje për ligjin për shtetësi që mban të bllokuar Kuvendin, transmeton Zhurnal.

Lajmin e kanë konfirmuar burime të sigurta të cilat i kanë thënë Alsatit se takimi do të zhvillohet në Kuvend me fillim nga ora 11:00.

Në takim përveç liderëve do të jenë të pranishëm edhe koordinatorët e grupeve parlamentare, Skender Rexhepi (ASH-AAA) dhe Jovan Mitrevski (LSDM).

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...