Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev: E diela edhe me ligj do të jetë ditë jo pune

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev në ‘Facebook’ bëri të ditur se “Qeveria ka pranuar nismën që dita e diel të shpallet ditë jo pune”.

“Ia caktuam Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale që në afat prej 15 ditëve të parashtrojë rregullativën ligjore për këtë çështje”, shkruan Zaev.

Ai shton se ky vendim është në interes të qytetarëve dhe dita e diell do të jetë ditë pushimi, ditë për familjen dhe për vetveten.

Postime të ngjashme

A duhet të agjërojë një i prekur nga Covid-19 me simptome të lehta?

R Zh

Analizë/ Qytetarët nuk po munden të sigurojnë as produktet ushqimore bazë

Z H

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti uron muajin e Ramazanit

R Zh

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...