Maqedoni TOP LAJM

Zaev: Emrat e zv/ministrave deri në fund të javës dorëzohen për miratim në Kuvend

Zhurnal Ads

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se deri në fund të javës do ti përfundojnë bisedimet me kandidatët potencial për zëvendësministra që të mund t’i ,dërgojnë në Kuvend për miratim.

“Më vjen keq se një numër i madh i njerëzve kualitativ nuk pranojnë postet e këtilla sepse në sektorin privat marrin paga shumë më të mëdha”, tha Zaev i cili njëherit brenda javës premtoj edhe zgjidhje me Komisionet Kuvendore.

Kryeministri komentoi edhe protestat e paralajmëruara të liderit opozitarë, Hristijan Micksoki duke nënvizuar se kjo është e drejtë demokratike, por nuk e sheh të arsyeshme se pse opozita nuk i dha kohë dhe hapësirë qeverisë së re për të dëshmuar kapacitete e saja në praktike. Megjithatë Zaev tha se kjo është e drejtë e tyre demokratike.

Postime të ngjashme

Mbyllen objekte hotelierike në Aerodrom dhe Gazi Babë

T E

Konkurs për përpunim të storjeve hulumtuese nga fusha e korrupsionit

admin

Velesi u rikthehet lajmeve të rreme për zgjedhjet në SHBA

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...