Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev: Ëndrra e gjeneratës së kaluar për shtete të pavarur dhe të lirë, u realizua

Shkup, 8 shtator, zhurnal.mk – Ëndrra e të gjitha gjeneratave të mëparshme për shtet të pavarur dhe të lirë u realizua. Këtë vit, të lirë dhe të hapura drejt botës e festojmë pavarësinë, kështu ka shkruar në rrjetin social Facebook, kryeministri Zoran Zaev, transmeton Zhurnal.

“Të nderuar qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, urime dhe për shumë mote 8 shtatori, Dita e Pavarësisë. Para 29 viteve, 8 shtatori, qytetarët e Republikës së Maqedonisë, gjithë pasardhësve të ardhshëm iu dhuruan dhuratën më të mirë – pavarësinë e shtetit. Ëndrra e gjithë gjeneratave të mëparshme për shtet të pavarur dhe të lirë u realizua. Këtë vit të lirë dhe të hapur drejt botës e festojmë pavarësinë”, ka shkruar Zaev.

Postime të ngjashme

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

Shekerinska dhe Osmani në video mbledhje me kolegët e NATO-s

N E

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...