Agjencia Zhurnal.mk

Zaev ftoi funksionerët që të shmangin gjuhën e urrejtjes, fyerjet dhe shpfijet

Shkup, 8 janar, zhurnal.mk – Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se gjatë këtyre ditëve për fat të keq pamë përmbajtje fyese nëpër rrejtet sociale, që nuk duhet të jetë e pranueshme për cilën do shoqëri demokratike siç është edhe e jona, transmeton Zhurnal.

Ai ftoi edhe gjithë funksionarët që të jenë përgjegjës për atë që flasin në opinion.

“Në këtë moment të rëndësishëm, para se të fillon fushata parazgjedhore, i ftoj anëtarët dhe simpatizantët e të gjitha partive poitike, përfshirë edhe të LSDM-së time, si dhe gjithë funksionerët, të jenë të përgjegjshëm në komunikimin publik, ti shmangin fjalime që përmbajnë ose inkurajojnë fyerje dhe shpifje dhe çdoherë të inicojnë debate thelbësore lidhur me çështjet kyçe”, ka shkruar Zaev.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...