Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Futbolli është lojë, fqinjësia e mirë duhet të ruhet

Shkup, 8 tetor – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev e ka uruar ekipin e Kosovës për lojë të mirë, teksa ka shtuar se fqinjësia është diçka që duhet “të ruhet me vjet, dekada dhe shekuj”.

Kosova ka pësuar humbje ndaj Maqedonisë Veriore në gjysmëfinale të play-offit të Ligës së Kombeve për kualifikim në Kampionatin Evropian. Maqedonia Veriore fitoi këtë përballje me rezultat prej 2 me 1, në një ndeshje që e kontrolloi mjaft mirë që nga minuta e parë.

“Futbolli është lojë, adrenalinë dhe frymë ekipore. Golat janë vetëm numra që skadojnë pas 90 minutave. E fqinjësia e mirë është maturi dhe respekt që duhet të zgjasë me vjet, dekada dhe shekuj”, ka shkruar ai në Facebook.

Zaevi ka uruar futbollistët maqedonas, të cilët i ka quajtur “krenaria jonë”, për fitoren që i çon më tutje në rrugën drejt Evropianit.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...