Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Goce Dellçevi nuk mund të na ndajë, ka vepruar për ide përparimtare të cilat na lidhin

Shkup, 27 shtator – Përgjatë procesit të hapur të bashkëpunimit treguam se mund t’i tejkalojmë çështjet kontestuese nga e kaluara dhe të bashkohemi rreth asaj që është e përbashkët për të ardhmen e Maqedonisë dhe Bullgarisë, ndërsa ky është bashkëpunimi i përforcuar, partneriteti dhe besimi i ndërsjellë. Dellçevi nuk mund të na ndajë, Dellçevi ka vepruar për ide përparimtare të cilat na lidhin.

Këtë e thekson kryeministri Zoran Zaev në intervistën për “Llokallno”, i cili tha se marrëdhëniet me Bullgarinë i bazojmë në Marrëveshjen për Fqinjësi të Mirë dhe Bashkëpunim mes të dyja vendeve e cila është pikënisje e mirë për mbylljen e të gjitha çështjeve të hapura.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...