Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev i përgjigjet Taravarit për Qeverinë e zgjeruar

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Sekretari gjeneral i ASH-së Arben Taravari mbrëmë në “Click Plus” e hodhi idenë për formimin e Qeverisë së zgjeruar, me qëllim që të përballjes ndaj gjendjes me virusin korona. E për këtë sot u përgjigj kryeministri Zaev.

Ai tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga kryetari i Aleancës për shqiptarët për ta shqyrtuar këtë mundësi. Zaev shtoi se koalicioni i tanishëm duhet të vazhdoj kështu si është.

“Ato janë qëndrime të tij, unë nuk kam propozim prej kryetarit të tij për të na argumentuar këtë. Megjithatë çdo propozim mund të shqyrtohet. Nëse na propozohet do ta mendojmë. Nuk mendoj se është diçka me rëndësi nëse opozita hyn në qeveri do të rritet kapaciteti i shtetit! Përse kjo për shkak mos përgjegjësisë së opozitës maqedonase? Besoj se ky koalicion mund të vazhdoj edhe më tej”, tha Zaev.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Prolongohet diskutimi rreth amendimeve për Buxhetin, të punësuar dhe deputetë testohen për Covid-19

E.E.

Arrestohen katër persona nga Kumanova

T E

“BE Observer”: Nuk ka Evropë të bashkuar derisa në hartën e saj është vrima e Ballkanit Perëndimor

E.E.

Njësiti i zjarrfikësve të Tetovës këtë vit me mbi 500 intervenime

admin

Milevski: Pandemia i zvogëloi mjetet e komunave, nevojitet ndihmë shtetërore për aktivitete normale

Z H

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi priti në takim lamtumirës ambasadorin grek, Yannakakis

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...