Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev-Jakimoviq: E avancojmë miqësinë të përkushtuar në bashkëpunimin rajonal dhe perspektivën evropiane

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator, zhurnal.mk – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u takua me Dragan Jakimoviq, ambasador i Bosnjë e Hercegovinës në vendin tonë, i cili i uroi atij punë të suksesshme në mandatin e ri në drejtim të mbajtjes së stabilitetit dhe prosperitetit për të gjithë qytetarët, kumtoi shërbimi për shtyp i Qeverisë.

Dy bashkëbiseduesit u shprehën të kënaqur nga raportet e mira miqësore mes dy vendeve, duke konstatuar se nuk ka çështje të hapura bilaterale, por vetëm kushte për avancimin e bashkëpunimit në sferën e ekonomisë, energjetikës, turizmit dhe sferat e rëndësishme për qytetarët e të dyja vendeve.

“Në takim bashkëbiseduesit u shprehën të kënaqur nga iniciativat për bashkëpunim rajonal, si dhe u shpreh gatishmëria për bashkëpunim për realizim sa më të shpejtë të qëllimit strategjik për eurointegrime të Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjë e Hercegovinës”, informojnë nga Qeveria.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Karakaçanov: Kurrë nuk do të pranojmë të ndërtojmë identitet në një vend të huaj në kurriz të vjedhjes së historisë bullgare

T E

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë këto komuna të Shkupit

T E

Zv/kryeministri Grubi i “paaftë” për të informuar opinionin! 100 ditë qeverisje, ende pa uebfaqe!

E.E.

Mickoski: Sipas Raportit të Departamentit të shtetit, problem kryesor janë korrupsioni dhe ekonomia

T E

Zv. Ministri Nazim Bushi: Fal SHBA-ve po bëhet modernizimi i kapaciteteve brenda MPB-së

Z H

Ruzhin: Mungesa e kontaktit dhe debatit përkeqësoi situatën me Bullgarinë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...